Elektrownie słoneczne Budoglob PV


Witamy na oficjalnej stronie firmy Budoglob sp z o. o. poświęconej systemom fotowoltaicznym. Zajmujemy się projektowaniem oraz budową elektrowni słonecznych zaopatrujących w prąd gospodarstwa domowe oraz obiekty firmowe. Na naszej stronie znajdziecie Państwo istotne informacje na temat fotowoltaiki – najszybciej rozwijającej się technologii energetycznej na świecie.

Budowa własnej elektrowni słonecznej pozwala zaoszczędzić nawet do 100% na rachunkach za prąd, nie wytwarzając przy tym żadnych zanieczyszczeń, dlatego też coraz więcej ludzi sięga po rozwiązania tego typu, a rządy wielu krajów (w tym Polski) wspierają rozwój odnawialnych źródeł energii.

Aby każdy mógł pozwolić sobie na zbudowanie własnej, przydomowej elektrowni fotowoltaicznej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował specjalne programy pomagające finansować przedsięwzięcie. Jednym z nich jest Program Prosument – linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii do 40 kW mocy, gdzie w przypadku fotowoltaiki 40% kwoty udzielonego kredytu jest zwracane w formie dotacji. Pożyczka udzielana jest maksymalnie na 15 lat, a oprocentowanie to 1% w skali roku. Wybudowanie własnej elektrowni słonecznej na warunkach prosumenckich skutecznie obniża miesięczny koszt użytkowania energii elektrycznej. Rata za instalacje fotowoltaiczną produkującą rocznie tyle samo energii ile zużywamy jest zdecydowanie niższa od dotychczasowego rachunku za prąd.

 


Obecnie pracujemy nad ukończeniem niniejszej strony. W celu zasięgnięcia informacji
o naszej ofercie zapraszamy do kontaktu.